LGS kalem, silgi verilecek mi? LGS 2024 sınav salonuna sokulması yasak olanlar neler?

Lise eğitimine geçecek olan öğrencilerin katılabileceği LGS’de, MEB öğrencilerin sınav binasına sokabileceği araç ve gereçleri sıraladı. LGS sınav günü geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacak.

LGS ÇİN KALEM VE SİLGİ VERİLECEK Mİ?

LGS’ye girecek öğrencilere MEB tarafından kalem, silgi verilmeyecek. LGS’ye girecek öğrenciler en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgiyi yanlarında getirecek.

LGS SU ŞİŞESİ GETİRMEK YASAK MI?

Öğrenciler sınav salonlarına bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilecek.

SINAV SALONUNA SOKUMALSI YASAK OLANLAR NELER?

Öğrenciler, sınav salonlarına alınırken üzerlerinde kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, şeker ölçüm cihazı ve benzeri) hariç, çanta, cüzdan, cep telefonu, telsiz, radyo, saat, bilgisayar, kamera ve benzeri iletişim araçları ile depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlar, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, delici ve kesici aletlerle sınav binasına alınmayacaktır. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir